Neprehliadnite!


AKÁ JE DOBRÁ CENA OKNA?

Kvalita za rozumnú cenu. Veľmi obľúbený slogan mnohých inzerátov. Čo Vám povie? Vôbec nič. Kvalita ako aj rozumná cena sú relatívne, každý človek si pod týmito pojmami ľahko predstaví úplne iné hodnoty. My vám tu ponúkame náš racionálny názor. Pri vašom rozhodovaní, by nemala byt prioritou najnižšia cena. Príliš nízke ceny skutočne nesvedčia o kvalite produktov. Plastové okná si nebudete kupovať na krátke obdobie, preto si asi ani nebudete môcť povedať: "Nevadí, nevyšlo to, okná ani práca nie sú síce kvalitné ale o 2 roky si našetrím a kúpim si lepšie."

Kvalita okien, ostatných produktov ako i našej práce je vysoko na vrchole pomyselnej stupnice, pritom sa naše ceny v porovnaní s cenami iných firiem pohybujú na stupnici približne v strede. Je to tak preto, že našim cieľom nie je rýchlo zbohatnúť, ale získať spokojných zákazníkov.

Na základe skúseností našej spoločnosti, ako aj skúseností našich zákazníkov Vám odporúčame, aby ste výmene okien venovali dostatočný čas, konzultovali Vaše predstavy s odborníkmi, ktorí sa venujú tejto problematike. Výsledkom bude Vaša spokojnosť.

SUSEDOVI SA ROSÍ OKNO, BUDE SA AJ MNE?

Po výmene starých okien za nové plastové je vďaka ich vysokej tepelnoizolačnej schopnosti, ktorá umožňuje ušetriť veľké množstvo vykurovacej energie, vysoká pravdepodobnosť zmeny klímy v miestnosti. Okná sa začnú rosiť vtedy, keď sa zvýši relatívna vlhkosť vzduchu v interiéri pri nízkej povrchovej teplote stavebných konštrukcií. Tomuto javu sa dá zabrániť pravidelným vetraním. Najefektívnejšie môžeme vetrať týmito spôsobmi:

 

1. Mikrovetraním.

(Mikroventilácia v kovaní okna zvoliteľná okennou kľučkou, pomocou ktorej sa vytvorí úzka špára medzi okenným krídlom a rámom). Tento spôsob umožňuje miestnosti "dýchať".

 

2. Nárazovým vetraním.

Jeho „alfou a omegou“ je krátke a časté vetranie. Okná je potrebné dokorán otvoriť a zabezpečiť? tým rýchlu výmenu vzduchu, pri ktorej nedôjde k plytvaniu teplom. V zimných mesiacoch sa neodporúča vetrať prostredníctvom "vyklápačky". Výmena vzduchu tak trvá príliš dlho a strata tepla je vysoká.

KAM UMIESTNIŤ FIXNÉ OKNÁ?

Kým sa rozhodnete pre fixné neotváracie okno, premyslite si, či budete mať k nemu zvonku prístup, aby ste ho mohli v prípade potreby umyť. Takýto typ okien je vhodný najmä na prepojenie izby s balkónom, alebo na prízemie.

AKO SA PREJAVÍ NEKVALITNÉ OKNO?

Ako už bolo povedané, každé nové okno vyzerá dobre, zákazník je šťastný, že vymenil staré, netesné drevené okná za lepšie. Postupne sa však objavia "muchy", ktoré mu začínajú znepríjemňovať život. Po určitom čase okno "sadne" a treba presnejšie nastaviť kovanie (prítlak, pánty, atď.). Toto je normálne aj u kvalitných okien. Lenže kým kvalitné hrubostenné okno s hrubými výstuhami zachováva svoju geometriu, tenkostenné okno sa do určitej miery deformuje.Stačí jeho deformácia o pár milimetrov a okno stráca nielen svoj vzhľad, ale hlavne svoju funkčnosť, nakoľko každé (aj kvalitné) kovanie sa dá nastavovať len v určitých medziach. K tomu môžete pripočítať strácajúcu účinnosť tesnenia a zistíte, že dôvod pre ktorý ste okná menili sa nenaplnil. Tieto problémy sa zvyčajne neprejavujú hneď, ale po určitej dobe.

Na plastové okná a dvere, ktoré ponúka naša spoločnosť ponúkame nielen záručnú dobu 5 rokov, ale aj bezplatný servis na funkčnosť našich výrobkov počas záručnej doby, nakoľko o kvalite svojich predávaných výrobkoch sme presvedčení a máme záujem presvedčiť aj Vás.

AKO ČÍTAŤ REKLAMY NA OKNÁ

Orientovať sa v záplave reklám na plastové okná nie je jednoduché, nakoľko ľudia často podľahnú zavádzajúcim údajom. Preto prijmite pár rád: Percentuálne zľavy na okná uvádzané v reklame sú nepodstatné, niekedy voči zákazníkom až zavádzajúce! V niektorých prípadoch by ste jednoduchým výpočtom ako aj na základe Vami získaného rozhľadu o ponukách iných firiem zistili, že okná v pôvodnej cene sa nemohli nikdy predávať, nakoľko by jednoducho boli nepredajné. Pre zákazníka je podstatná výsledná celková cena. Všímajte si, či je cena uvedená s DPH alebo bez DPH. Ak je uvedená bez DPH, pripočítajte k nej 19% a to bude Vaša výsledná cena. Neverte takým nezmyslom, že parapety, žalúzie alebo iné komponenty sú zadarmo ! Samozrejme, že ich cena musí byť zahrnutá v cene okna, prácach a podobne.

ČO SI VŠÍMAŤ PRI KÚPE PLASTOVÝCH OKIEN?

Preto treba trochu "vidieť cez dizajn" ako sa hovorí. Ľudské uvažovanie je niekedy divné. Keď si človek kupuje auto (ktoré si mimochodom, väčšinou nekupuje na celý život), tak ho zaujíma na prvom mieste kvalita a je ochotný pár tisícok priplatiť. Keď si ale kupuje plastové okná (niekedy na celý život), vyhľadá v inzerátoch najnižšiu ponuku a o inej ani neuvažuje. Iste ste počuli mená profilov, ako sú Veka, Salamander, Wymar, Rehau, Aluplast, Thyssen, KBE, Veka, Trocal a iné. Profily VEKA, t. j. profily ktoré ponúka naša spoločnosť, sú v tzv. "triede A", ktorá musí mať hrúbku vonkajších stien min. 3 mm, pričom taktiež musia spĺňať aj ďalšie prísne kritériá, aby bola zaručená ich vysoká kvalita. Často vyrábané profily sú „triedy B a C“, ktoré sú finančne pre zákazníka prístupnejšie, ale kvalitatívne na nižšej úrovni (vonkajšia stena môže byť napr.2,5 mm, plasty vyrobené z recyklátov a pod.).

© 2020 by TORO-Production s.r.o.. Všetky práva vyhradené.